Processortypen bij OMC Cloud: hoe kies je en wat kost elk type

Kort gezegd: OMC Cloud biedt vier processortypen. Type A (Availability) deelt CPU-cores zonder gegarandeerde resources en begint bij $ 4 per maand. Type B (General Purpose) geeft je dedicated cores met gegarandeerde resources vanaf $ 9 per maand. Type T (Burstable) gebruikt dedicated cores en rekent alleen extra wanneer het gemiddelde CPU-gebruik boven 10% komt. Type D (Dedicated) geeft je volledige dedicated cores (elk 2 threads) vanaf $ 19 per maand voor productieworkloads.


Welk processortype moet je kiezen?


  • Type A, Availability: niet-dedicated cores, geen gegarandeerde resources. 1–32 vCPU's, 1–128 GB RAM. Vanaf $ 0,00054 per uur of $ 4 per maand.
  • Type B, General Purpose: dedicated cores, gegarandeerde resources. 1–104 vCPU's, 1–512 GB RAM. Vanaf $ 0,0123 per uur of $ 9 per maand.
  • Type T, Burstable: dedicated cores, gegarandeerde resources, toeslag boven 10% gemiddeld CPU-gebruik. 1–104 vCPU's, 1–512 GB RAM. Vanaf $ 0,0123 per uur + $ 0,041 per uur per CPU.
  • Type D, Dedicated: dedicated fysieke cores (2 threads), gegarandeerde resources. 1–20 dedicated cores, 1–512 GB RAM. Vanaf $ 0,026 per uur of $ 19 per maand.

Type A: Availability


De serverprocessors draaien op een fysieke CPU-core die niet aan jou is toegewezen, zonder gegarandeerde resources.


  • Specificaties: van 1 tot 32 virtuele CPU-cores en van 1 GB tot 128 GB RAM per server.
  • Ideaal voor: algemene toepassingen zoals microservices, kleine en middelgrote applicaties, ontwikkelomgevingen, containerdiensten en alles wat geen gegarandeerde resources nodig heeft.
  • Prijs: vanaf $ 0,00054 per uur of $ 4 per maand.

Type B: General Purpose


De serverprocessors draaien op een dedicated CPU-core met gegarandeerde resources.


  • Specificaties: van 1 tot 104 virtuele CPU-cores en van 1 GB tot 512 GB RAM per server.
  • Ideaal voor: applicatiehosting, websitehosting, databaseservers, NodeJS-containers, opslagservers, servers met veel rekenkracht en meer.
  • Prijs: vanaf $ 0,0123 per uur of $ 9 per maand.

Type T: Burstable


De serverprocessors draaien op een dedicated CPU-core met gegarandeerde resources. Komt het gemiddelde CPU-gebruik boven 10%, dan wordt de extra rekenkracht apart gefactureerd.


  • Specificaties: van 1 tot 104 virtuele CPU-cores en van 1 GB tot 512 GB RAM per server.
  • Ideaal voor: applicatiehosting, servers voor verbinding op afstand, webservers, opslagservers en workloads die korte tijd veel rekenkracht nodig hebben.
  • Prijs: vanaf $ 0,0123 per uur + $ 0,041 per uur per CPU, alleen in rekening gebracht wanneer de gemiddelde rekenkracht boven 10% komt.

Rekenvoorbeeld


Een server met 8 CPU-cores, 8 GB RAM en 50 GB opslag kost $ 0,0931 per uur ($ 68 voor 730 uur per maand) als hij aan staat, en $ 0,0102 per uur ($ 7,50 voor 730 uur per maand) als hij uit staat.


  • Gemiddeld gebruik 7%, de hele maand aan (730 uur): $ 0,0931 × 730 = $ 67,963. Geen toeslag, omdat het gebruik onder 10% bleef.
  • Gemiddeld gebruik 20%, de hele maand aan (730 uur): $ 0,0931 × 730 + $ 0,041 × 730 × 8 cores × 0,10 = $ 67,963 + $ 23,944 = $ 91,907. Alleen de 10 procentpunten boven de drempel worden gefactureerd.

Type D: Dedicated


De serverprocessors draaien op een dedicated CPU-core (2 threads) met gegarandeerde resources.


  • Specificaties: van 1 tot 20 dedicated CPU-cores en van 1 GB tot 512 GB RAM per server.
  • Ideaal voor: productieomgevingen, applicatiehosting, webservers, databaseservers, NodeJS-containers, opslagservers en workloads die korte tijd veel rekenkracht nodig hebben.
  • Prijs: vanaf $ 0,026 per uur of $ 19 per maand.

Veelgestelde vragen


Wat is de goedkoopste server van OMC Cloud?


Type A (Availability), vanaf $ 0,00054 per uur of $ 4 per maand, voor workloads die geen gegarandeerde resources nodig hebben.


Wat is het verschil tussen Type B en Type D?


Beide garanderen resources. Type B wijst dedicated virtuele cores toe (tot 104 per server); Type D wijst volledige dedicated fysieke cores toe met elk 2 threads (tot 20 per server) voor productieworkloads.


Wanneer kost Type T meer?


Alleen wanneer het gemiddelde CPU-gebruik van de server over de factureringsperiode boven 10% komt. Daaronder betaal je het basistarief per uur.


Betaal ik als de server uit staat?


Een veel lager tarief. In het voorbeeld hierboven daalt een server met 8 cores van $ 0,0931 per uur aan naar $ 0,0102 per uur uit.


Conclusie


Kies het processortype dat bij de workload past: Type A voor lichte, niet-kritieke diensten, Type B voor de meeste algemene servers, Type T voor pieklasten die meestal stil staan, en Type D voor productiesystemen die dedicated fysieke cores nodig hebben. Wat je ook kiest, je kunt resources op elk moment aanpassen en per uur of per maand betalen.